Заследете не на Facebook и добијте изненадувачки попусти
Претплатете се на билтен и добивајте редовни новости
Бидете наш редовен муштерија и добивајте пригодни подароци
bethemestore2-header-icon4
Заследете не на Facebook и добијте изненадувачки попусти
Претплатете се на билтен и добивајте редовни новости
Бидете наш редовен муштерија и добивајте пригодни подароци

Вашите нарачки се испорачуваат во најбрз можен рок

СКЕЛЕ АЛУМ. СТАБИЛО 10 13.40М 731401 КРАУСЕ

235.900,00 ден

Нема на залиха

Професионално сертифицирано алуминиумско скеле – СЕРИЈА СТАБИЛО 10

Производител: KRAUSE Германија

  • Изработено по EN1004 норми
  • Носивост од 200кг/м2
  • Погодно за внатрешна и надворешна употреба
  • Платформите може да се постават на секои 250мм
  • Скелето поседува тркала со навој, со можност за нивелирање на скелето на нерамен терен
  • Стабилизатори се потребни, и се вклучени во скеле со работна висина од 7,40м и повеќе
  • Брз систем на монтажа на скелето

Димензии на платформа: 2,00м * 0,75м
Работна висина: 13,40м
Висина на платформа: 11,40м
Висина на скеле: 12,40м

СКЕЛЕ АЛУМ. СТАБИЛО 10 13.40М 731401 КРАУСЕ
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Се согласувам” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни)
Прочитајте повеќе