Заследете не на Facebook и добијте изненадувачки попусти
Претплатете се на билтен и добивајте редовни новости
Бидете наш редовен муштерија и добивајте пригодни подароци
bethemestore2-header-icon4
Заследете не на Facebook и добијте изненадувачки попусти
Претплатете се на билтен и добивајте редовни новости
Бидете наш редовен муштерија и добивајте пригодни подароци

Вашите нарачки се испорачуваат во најбрз можен рок

СКЕЛЕ АЛУМ. СТАБИЛО 50 6.40 735232 КРАУСЕ

187.900,00 ден

На залиха

Професионално сертифицирано алуминиумско скеле – СЕРИЈА СТАБИЛО 50

Производител: KRAUSE Германија

  • Изработено по EN1004 норми
  • Носивост од 200кг/м2
  • Основата на скелето е изработена од челик
  • Погодно за внатрешна и надворешна употреба
  • Идеално решение за задачи кои бараат работна површина, достигнувајќи работна висина и до 14,00м
  • Работните платформи можат да се постават на било која пречка – растојанието помеѓу пречките е 250мм, можат да се постават и помеѓу попречните дијагонали
  • Работната платформа е направена од водоотпорни, нелизгачки плочки
  • Скелето поседува тркала со навој, со можност за нивелирање на скелето на нерамен терен
  • Стабилизатори се потребни, и се вклучени во скеле со работна висина од 6,40м и повеќе
  • Брз систем на монтажа на скелето

Димензии на платформа: 2,00м * 1,50м
Работна висина: 6,40м
Висина на платформа: 4,40м
Висина на скеле: 5,40м

СКЕЛЕ АЛУМ. СТАБИЛО 50 6.40 735232 КРАУСЕ
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Се согласувам” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни)
Прочитајте повеќе